به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: اجرای اقدامات تکمیلی از قبیل نصب هندریل و پیاده رو سازی، طبق برنامه در پل دوربرگردان شرق به شرق تقاطع میدان جانبازان ادامه دارد و این در حالی است که پل دوربرگردان غرب به غرب این تقاطع نیز در حال اجرای عملیات قالب بندی و بتن ریزی عرشه است.

مهندس صبوری ضمن اعلام پیشرفت 60 درصدی عملیات احداث پل های تقاطع میدان جانبازان با بزرگراه شهید بروجردی، این سازه های ترافیکی را شامل یک دستگاه پل اصلی شمالی- جنوبی به طول 36 متر و دو پل دوربرگردان هر یک به طول 40 متر دانست و افزود: عملیات احداث پل های تقاطع میدان جانبازان از ابتدای سال 1398 آغاز شده و با وجود معارضات تاسیساتی متعدد به پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیده است. 

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، به منظور جانمایی ایمن تاسیسات شهری از قبیل لوله های آب و گاز، 2 کانال بتنی در جبهه های شرقی و غربی پل اصلی تقاطع میدان جانبازان طراحی شده است.

گفتنی است تقاطع میدان جانبازان از جمله تقاطع های غیرهمسطح فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی به شمار می آید. این مقطع بزرگراهی شامل مسیری 3700 متری حدفاصل بزرگراه آزادگان تا میدان جانبازان است و بهره برداری از آن علاوه بر تسهیل دسترسی های شرقی- غربی در پهنه جنوب غرب پایتخت، امکان حذف تردد خودروهای سنگین از معابر حمل و نقلی منطقه 18 را فراهم خواهد کرد.