به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2،رسول کشت پور، شهردار منطقه  با  اشاره به رویکرد مدیریت منطقه بر ضرورت توسعه حمل و نقل پاک و انسان محور گفت: با توجه به نقش و تاثیرگذاری حمل و نقل شهری در حفظ محیط زیست و توسعه پایدار،  منطقه 2 به عنوان یکی از مناطق پیشرو در توسعه دوچرخه سواری با هدف اشاعه و توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل پاک  اقدام به احداث مسیر دوچرخه در بوستان گفتگو کرد.

وی  افزود: این مسیر دوچرخه به طول 4500 متر از بوستان گفتگو آغاز و به بوستان زمانه واقع در ضلع شمال غربی کوی نصر می رسد.

شهردار منطقه 2 افزایش ظرفیت های تفریحی و تقویت نشاط شهروندان را ازدیگر اهداف  این طرح برشمرد و افزود:  از ابتدای تاسیس بوستان گفتگو دوچرخه ها اجازه ورود به آن را نداشتند  و با  احداث این مسیر دوچرخه و پیش بینی تمهیدات لازم ایمنی و ترافیکی این امکان برای خانواده ها و علاقمندان به دوچرخه سواری فراهم شده است.

کشت پور گفت:  به منظور تامین ایمنی دو چرخه سواران ، مسیر دوچرخه سواری با نصب گاردریل و همچنین تابلوهای ترافیکی  ایمن سازی شد.

وی  با اشاره به اینکه  در حال حاضر 20ایستگاه دوچرخه در منطقه فعال است گفت: به منظور تسهیل در دسترسی شهروندان به حمل و نقل پاک ،  خانه دوچرخه در کوی نصر ورودی بوستان  گفتگو  جانمایی شد.

به گفته شهردار منطقه 2  با اجرای این طرح ، بوستان گفتگو به عنوان سومین بوستان مجهز به مسیر  دوچرخه سواری و خانه دوچرخه  در منطقه است