به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید مصطفی آقامیر رییس ناحیه کوهستان با اشاره به نیازکوهنوردان  و گردشگران به اطلاع یافتن از موقعیت مکانی خود به هنگام کوهنوردی و پیاده روی در کوهستان اظهار داشت: نصب تابلوهای نشان دهنده موقعیت مکانی به صورت محدود در سال های گذشته انجام گرفته بود و امسال این تابلوها با ابعاد مشخص و یکسان مجدد طراحی و در طول مسیرهای کوهنوردی کوهستان نصب شد.

وی گفت: این تابلوها شامل اطلاعات موقعیت مکانی کوهپیمایان شامل مسافت از ابتدا تا انتهای مسیرهای کوهنوردی، ارتفاع از سطح شهر، کروکی مسیر، هدایت مسیر تا پناهگاه های کوهستانی و پیام های شهروندی است.

آقامیر در ادامه تصریح کرد: با نصب این تابلوها علاوه بر راهنمایی کوهنوردان و گردشگران و تسهیل دسترسی به مکان های مورد نظرشان، در صورت بروز هرگونه سانحه افراد می توانند با استفاده از اطلاعات این تابلوها موقعیت دقیق مکان خود را به گروه های امداد رسان اعلام  و همچنین مکان دقیق مشکلات موجود در طول مسیر را به مسئولین شهری گزارش نمایند.

رییس ناحیه کوهستان در پایان تصریح کرد: کوهنوردی ایمن و مناسب نیازمند اطلاعات هدایت کننده صحیح و روشن است که به وسیله تابلو ها و علائم راهنما به کوهنوردان و گردشگران منتقل می شود.