به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: عملیات ضدعفونی مدارس منطقه به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا از ابتدای این هفته آغاز شده است.

او اضافه کرد: این طرح در همه مدارس و هنرستانهای نواحی هفتگانه منطقه انجام می شود تا در صورت شروع بازگشایی مدارس برای حضور ایمن دانش آموزان عزیز مهیا شود.

محمدی افزود: این اقدام در راستای سلسله تمهیدات و فعالیت شهرداری منطقه ۱۵ در ریشه کن شدن این بیماری اجرا شده که در  آن ورودی ها، حیاط،کلاس، راهرو و سرویس های بهداشتی مدارس ضدعفونی می شود.

شهردار منطقه به دیگر اقدامات شهرداری منطقه 15 در آماده سازی مدارس اشاره کرد و گفت: بازپیرایی فضای مدارس، تحویل هزار و 100 کیلوگرم رنگ به آموزش پرورش منطقه، بهسازی خط کشی حیاط مدارس و اجرای فضای سبز محوطه داخلی و خارجی مدارس از جمله این اقدامات است.

محمدی گفت: در این راستا 3 هزار ماسک به دانش آموزان کلاس اول ابتدایی در تمامی مدارس نواحی داده می شود.

شهردار منطقه به اجرای طرح فوریتی و ویژه نگهداشت شهر در نواحی و بازدید مستمر از معابری که مدارس در آن قرار دارند اشاره کرد و افزود: اکران تبلیغات محیطی مناسب با حال و هوای مهر، پاکسازی و حذف زوائد از دیوارها و جداره های ورودی و مسیرهای منتهی به مراکز آموزشی و مدارس به منظور کاهش خطرات احتمالی در این معابر انجام می شود.

او اضافه کرد: معابر منتهی به مدارس و ورودی مدرسه به همت معاونت فنی و عمران منطقه بهسازی و مناسب سازی خواهد شد.