به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،رسول کشت پور،  شهردار منطقه  2  با اشاره به اینکه ناحیه نواوری شریف اقدامی ارزشمند و بستری برای توسعه اقتصاد ملی  است گفت:  

پس از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین معاونت فناوری ریاست جمهوری، شهرداری تهران و دانشگاه شریف مبنی بر احداث نخستین ناحیه فناوری کشور در فضایی به مساحت 250 هکتاری  در محدوده دانشگاه شریف  ، طرح مطالعاتی و تطبیقی آن توسط مشاور آغاز شده است.

شهردار منطقه با اشاره به اینکه در طرح مطالعاتی و تطبیقی الگویی از ناحیه نوآوری های موفق دنیا نیز بهره گرفته می شود گفت: با توجه به  افزایش متقاضیان برای تبدیل پلاک های  ریزدانه و تجمیع آنها به مرکز فناورانه ، طرح تفصیلی  ناحیه نواوری شریف پس از تصویب در کمیسیون ماده 5 و شورای عالی شهرسازی ،به عنوان سند نهایی توسعه ناحیه نواوری اجرا می شود.

کشت پور افزود: ناحیه نواوری  فرصتی ارزشمند برای هدایت ایده های خلاق و فعالان درحوزه فناوری و نواوری جهت ایجاد کسب و کارهای نوین و توسعه اقتصاد ملی است.

وی با اشاره به بهره برداری برج فناوری بنتک در ناحیه نوآوری شریف گفت: در حال حاضر ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان و نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از نخبگان دانشگاه شریف و دانشگاه‌های دیگر و اساتید فعال در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان از تمام دانشگاه‌های کشور در این برج مستقر بوده و فعالیت دارند که  با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اتفاق افتاده است.

شهردار منطقه2 از آمادگی مدیریت شهری برای حمایت از استار تاپ ها و فناوری های نوین گفت:  ما معتقد هستیم که  برای  توسعه شهرنیازمند بهره مندی از فناوری نوین  و ایده های استارتاپی در حوزه شهری است .