به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا جعفری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت:  این عملیات به منظور تردد بدون حادثه شهروندان از معابر شهری و با هدف رعایت مسائل بهداشتی و جلوگیری از بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات، به همت اداره ساماندهی به اجرا در آمد.

او با اشاره به اینکه جمع آوری سگ های ولگرد از 2 طریق انجام می شود افزود: در این راستا اکیپ ویژه جمع آوری سگ های بلاصاحب طی گشت روزانه از معابر و نیز براساس درخواست شهروندان در سامانه 137 اقدام به جمع آوری این حیوانات و انتقال به  پناهگاه اختصاصی کهریزک (مکان اختصاصی برای نگهداری)، می کنند.

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ادامه داد: به طور میانگین روزانه 5 سگ از سطح منطقه جمع آوری وتحویل مرکز می شود که نواحی 4، 6 و 8 به دلیل دارابودن گاراژ و حریم نسبت به نواحی دیگر منطقه بیشترین آمار عملیات را دارد.

جعفری اضافه کرد:  آگاهی‌بخشی، فرهنگ‌سازی، آموزش و ایجاد مسئولیت‌پذیری در نگهداری از حیوانات خانگی وکنترل‌های محیطی و کنترل زاد و ولد سگ‌ها می‌تواند نقش بسزایی در رفع معضل حضور سگ‌های ولگرد داشته باشد.