به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "حمیدرضا فرخی" در مراسم افتتاحیه محله سبز گفت: به منظور گسترش و افزایش سرانه فضای سبز و حفظ و رعایت اصول بهداشتی و زیست محیطی و ایجاد شرایط مناسب رفاه شهری مراسم افتتاحیه محله سبز در خیابان خواجه عبداله انصاری در ناحیه یک منطقه 4کلید خورد.

او در ادامه خاطرنشان  کرد: برای انتخاب محله سبز در یک منطقه آیتم های مختلفی وجود دارد که آن محله با در نظر گرفتن این موارد و پس از گزینش و غربالگری های زیست محیطی به عنوان یک محله سبز انتخاب می شود.

معاون خدمات شهری با اشاره به موضوعات ذکر شده گفت: مواردی همچون نسبت نخاله های جمع آوری و دفع شده ، مجموع حجم ظروف دفع زباله معابر و فضاهای عمومی، تولید سرانه پسماند، میزان بازیافت پسماند در محله مذکور، میزان زباله های خطرناک که به صورت جداگانه جمع آوری و دفع میشوند را می توان از موارد مطرح شده دانست.

فرخی ادامه داد: همچنین در انتخاب این محله رضایت و دسترسی آسان شهروندان به حمل و نقل عمومی ،  وجود معابر مناسب برای پیاده روی، پوشش مناسب مسیرهای دوچرخه سواری و مطلوبیت سیستم هدایت فاضلاب و سرانه فضای سبز بسیار حایز اهمیت است.

فرخی به مکان های تفریحی تفرجگاهی در این محله اشاره کرد و گفت: میزان بهره مندی شهروندان از مکان های تفریحی و گردشگری در معابر مذکور و رضایت ساکنین از پاکیزگی کلی محله، وجود نانوایی دوستدار محیط زیست و رنگ آمیزی و نظافت دیوارها از موارد قابل اهمیت این گزینش است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 در پایان گفت: امید داریم با گسترش سرانه فضای سبز شهری، حفظ موارد زیست محیطی، کمک شهروندان و مدیریت مناسب شهرداری ها بتوانیم روز به روز به تعداد محلات سبز پایتخت بیافزاییم.

گفتنی است در روزهای اول و دوم هفته تهران که از 12 مهرماه آغاز شد،  پلاک کوبی درختان کنهسال و مانور پاکسازی جنگل لویزان در این منطقه اجرایی شد.