به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه به خطرپذیری بالا شهر تهران در خصوص رخداد زلزله و وجود بافت فرسوده در تهران اشاره کرد و افزود : با توجه به انعقاد تفاهم نامه ای بین شهرداری منطقه 13 و سازمان آب ، برای احداث مخزن آب اضطراری ، عملیات نصب و تعبیه  این مخزن 100 هزار لیتری در بزرگراه شهید دوران به اتمام رسید. 

وی با بیان اینکه  این مخزن به زودی افتتاح  و به بهره برداری می رسد اظهار داشت :عملکرد این مخزن به گونه ای است به محض اینکه زلزله بیاید، ورودی و خروجی مخزن بسته می شود و از 3 تا 5 روز ، آب تازه ای برای شرب خواهیم داشت.

شهردار منطقه 13 ادامه داد : این مخزن مجهز به شیر برق است و می توان آب را در شرایط اضطراری به صورت گالنی بین شهروندان توزیع کرد. 

وی خاطر نشان کرد : این مخزن آب اضطراری ، اولین مخزن در منطقه 13 است که  مختص ناحیه چهار در بزرگراه شهید دوران جنب CNG  تعبیه شد که برای تامین نیاز فوری آب در بخش شرب ، با هماهنگی سازمان آب ، نواحی دیگر نیز به این مخازن تجهیز می شود. 

شهردار منطقه 13 تاکید کرد :طرح آبرسانی اضطراری برای حفظ صیانت شهروندان ومحافظت شهر از طریق نیازهای فوری آب در بخش شرب و خاموش کردن آتش با رویکرد محله محور ضروری است.