به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، او با اشاره به برگزاری نخستین وبینار آموزشی «بحران سالمندی و چالش ها و راهکارهای سالمندی» در هفته گذشته و به مناسبت هفته سالمند، افزود: دومین وبینار نیز امروز با موضوع «سلامت روان برای همه» برگزار می شود.

مختاری در تشریح موضوعات آموزشی وبینارهای آتی افزود: روانشناسی کودک و نوجوان، زنان و خانواده، سلامت مردان، دیابت، ایدز و هپاتیت از جمله این موضوعات است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه این برنامه های آموزشی به صورت آنلاین و به مدت یک ساعت می باشد افزود: شهروندان به منظور اطلاع بیشتر از زمان برگزاری و موضوعات این وبینارها می توانند به آدرس اینستاگرام shahrdari15_salamat مراجعه کنند.

مختاری به ویژه برنامه های هفته سلامت روان برای سالمندان اشاره کرد و گفت:  برپایی بازیکده سالمندی در بوستان خلیج فارس، انجام مشاوره تلفنی، چک لیست سالمند آزاری، پرفورمنس شامل اجرای حرکات هنری توسط گروه هنری با موضوع  شعارهای هفته سلامت روان و برگزاری مسابقه کتابخوانی با عنوان « سرو شهر» از جمله این برنامه هاست.

او در پایان گفت: در هفته ملی سالمند نیز به منظور تکریم منزلت سالمندان؛ برنامه هایی نظیر برپایی ایستگاه سلامت، اجرای مسابقات ویژه سالمندی ، خاطره گویی سالمند و گفتگو با سالمند اجرا شد.