به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا جعفری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: در این راستا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تجهیزات بهداشتی شامل گان، شیلد، دستکش و ماسک بین متصدیان غرفه های بازیافت توزیع شد. 

او ادامه داد: همچنین تمامی ایستگاه بازیافت، خودروهای جمع آوری پسماند خشک و غرفه های بازیافت ضدعفونی و گندزدایی شد.

جعفری با اشاره به اینکه در مهر ماه 154 هزار و 876 کیلوگرم پسماند خشک و الکترونیکی در غرفه بازیافت جمع آوری شده است افزود: شهروندان در ازای تحویل  پسماند خشک وجه نقد نیز دریافت می کنند.

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه اضافه کرد: 38 خودروی ملودی نیز با گشت روزانه و به درخواست شهروندان در سامانه 137 با حضور در درب منازل شهروندان پسماند خشک را جمع آوری می کنند.

جعفری در ادامه به طرح تفکیک زباله از مبدا و جداسازی پسماند تر و خشک اشاره کرد و افزود: اجرای طرح شنبه های بدون پسماند و اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) در ساختمان های وابسته به شهرداری شامل آموزش پرسنل، سرایداران و بازدید از مخازن برای اجرای مطلوب طرح در شهرداری ناحیه۲ در حال اجراست.

او گفت: با تلاش شهرداری تهران طی سالهای گذشته تفکیک پسماند خشک  از مبداء به یک فرهنگ تبدیل شد و اکثر شهروندان با مشارکت در این طرح مدیریت شهری را در ساماندهی زباله های شهر یاری کردند.