به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، سمیه حاجوی با بیان این مطلب افزود: به منظور تکریم افراد دارای معلولیت و ایجاد فضای مناسب جهت خدمت رسانی بهتر به این قشر از جامعه، مناسب سازی ساختمان سرای محله ارامنه در این منطقه انجام شد.

وی با بیان اینکه یکی از نیازهای مهم افراد دارای معلولیت تردد سهل و آسان در سطح شهر است، تصریح کرد: طرح مناسب سازی سرای محلات در منطقه هفت  با رعایت استانداردها در حال اجراست و تلاش می کنیم تا سایر سرای محلات را هم در طرح مناسب سازی اضافه کنیم.

به گفته حاجوی احداث رمپ در ورودی فضای سرای محله، پارکینگ ویژه افراد دارای معلولیت، نصب میله های دستگیره در راه روها، سالن و آسانسور، نصب تابلو راهنمای طبقات به خط بریل و حس‎گر کف زمین ویژه نابینایان و احداث سرویس بهداشتی از جمله اقدامات این مناسب سازی بود.

وی در پایان تاکید کرد: افراد دارای معلولیت بخشی از جامعه ما هستند و باید از تمام خدمات فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر بهره‌مند شوند و مناسب  سازی فضای شهری و احترام به حقوق افراد داری معلولیت باید به یک مطالبه عمومی از سوی تمام اقشار جامعه تبدیل شود تا شاهد حضور و مشارکت  بیشتر این افراد در سطح جامعه باشیم.