به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4؛ "محمد محمددوست" با اعلام این خبر و با بیان اینکه در حال حاضر مطالعات طرح احداث خیابان "کامل" آغاز شده است افزود: بر اساس نتایج مطالعات تخصصی شهر تهران پروژه"TOD" که بر "توسعه شهر مبتنی بر سیستم حمل و نقل همگانی" تاکید دارد، خیابان شهید آیت" به طول حدود 800 متر به صورت رفت و برگشت را انتخاب و با اجرای طرح های انسان محور در صدد افزایش جذابیت این خیابان برای عموم شهروندان است.

او اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود در این خیابان از جمله وجود ایستگاه های خطوط بی آر تی و مترو که تردد عابران را افزایش می دهد، لزوم ایجاد تسهیلات مناسب فرهنگی، اجتماعی ، تفریحی و گردشگری را دوچندان کرده و مدیریت شهری را بر آن داشت تا با اجرای طرح های نوین شهری رضایت شهروندان را فراهم نماید.

شهردار منطقه 4 تصریح کرد: علاوه بر مناسب سازی و ایمن سازی پیاده روها برای عموم افراد به ویژه افراد کم توان و کهنسالان، اقدامات کم نظیری برای زیبایی نمای بصری با استفاده از نقش رنگ و المان های شهری در این خیابان پیش بینی شده است.

محمددوست افزایش جذابیت در طرح محور "کامل" را از اولویت های این پروژه فرهنگی و تفریحی عنوان کرد و افزود: ایجاد مسیر دوچرخه سواری، استراحتگاه، افزایش روشنایی و نصب مبلمان های زیبای شهری از دیگر اقدامات خیابان "کامل" خواهد بود.

او منطقه 4 را پیشتاز در اجرای این طرح دانست و افزود: با توجه به طراحی های صورت گرفته در خیابان شهید آیت، منطقه 4 جزء مناطق برتر در طراحی و اجرای خیابان "کامل" است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.