به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،علی اکبر کریمی پور،معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به  سیاست های سازمان مدیریت پسماند در هوشمند سازی جمع آوری پسماندخشک گفت:  با توجه به سیاست های مدیریت شهری در هوشمند سازی جمع آوری پسماند خشک به عنوان یکی از راهکارهای  حذف عوامل غیر مجاز جمع آوری پسمانداز سطح شهر، مدیریت منطقه2 تلاش دارد تا با معرفی اپلیکیشن ها به شهروندان و بهره گیری از شیوه های نوین و خلاقانه در فرهنگسازی تفکیک پسماند از مبدا گام بردارد.

وی افزود : با فعال شدن اپلیکیشن ها  این امکان فراهم شده است تا شهروندان با نصب این نرم افزار روی گوشی تلفن همراه، زباله های خود را  به صورت آنلاین برای جمع آوری به بخش خدمات شهری شهرداری منطقه اعلام کرده و کمتر از 10دقیقه خودروهای مخصوص با مراجعه به آدرس نسبت به تحویل پسماند اقدام می کنند.

به گفته  معاون شهردار منطقه2 ، ترویج فرهنگ پسماند،جلوگیری از فعالیت عوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند ،کاهش چشمگیر هزینه و صرفه جویی منابع و… از جمله چشم اندازهای اجرای طرح هوشمندسازی جمع آوری پسماند خشک است.

کریمی پور  با اشاره به استقبال شهروندان از سامانه آنلاین جمع آوری پسماند گفت: پس از اطلاع رسانی ومعرفی این اپلیکیشن و آموزش نحوه استفاده از آنها ، این طرح مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

معاون شهردار منطقه2 در پایان به طرح شنبه های بدون پسماند اشاره کرد و گفت: امید است با  اجرای این طرح و همچنین  مشارکت روز افزون شهروندان در استفاده از این نرم افزار شاهد افزایش درصد تفکیک پسماند  از مبدا باشیم