به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "حمیدرضا فرخی" در این باره گفت: فضای سبز شهری بخشی از شبکه معابر به شمار می رود که در صورت طراحی صحیح دارای اثرات اجتماعی، زیباسازی و ایمن سازی ترافیکی در فضاهای شهری است. 

او ادامه اد: در این خصوص طراحی فضاهای سبز بویژه در مجاورت شبکه معابر دارای ضوابط و استانداردهایی است که اگر هنگام برنامه ریزی برای احداث معابر و فضاهای سبز به آن و اثراتی که بر ترافیک عبوری و نقش معابر می گذارند توجه نگردد، مسائل و مشکلاتی را برای عبور و مرور ایجاد می کند که بخش مهمی از آن مربوط به وضعیت ایمنی ترافیک است. 

فرخی افزود: به همین دلیل اهمیت این موضوع بویژه تأثیر آن بر فرآیند عبور و مرور در شبکه معابر، در زمینه کاشت درختان و طراحی فضای سبز در معابر شهری، گذرگاه های پیاده و تقاطع ها بر اساس ضوابط و آیین نامه های طراحی شبکه معابر شهری برای افزایش ایمنی تردد برای وسایل نقلیه و عابرین پیاده در اولویت است.

او ادامه داد: در این راستا و به منظور ارتقای سطح رضایت و آسایش شهروندان، رفت و آمد آسان و بالا رفتن سرانه فضای سبز منطقه طرح توسعه و بازپیرایی فضای سبز ترافیکی منطقه در ناحیه دو در خیابان شهید ریحانی تقاطع شهید زین الدین در مساحت حدود ۸۵۰ مترمربع اجرا شد.