به گزارش اکونا پرس،

شهردار منطقه 13 در این مراسم گفت: چهار سال از آن حادثه تلخ می گذرد؛ شهادت و رشادت آتش نشانان را در آن لحظه های حساس عملیات کمتر کسی درک کرده است و شهدای آتش نشان پلاسکو با جان فشانی لحظه انسانیت را برایمان ترجمه کردند.

مجتبی شکری با بیان اینکه بزرگداشت حماسه پلاسکو از سه منظر قابل درک و توجه است، اظهار داشت: بخش اول بزرگداشت شهدای پلاسکو و 16 آتش نشان شهید این حادثه است که عملی پسندیده است؛ ولیکن مهمتر از بزرگداشت اشخاص، گرامیداشت اندیشه و تفکرات شهداست که باعث رشد جامعه است.

وی افزود: اشاعه این تفکر و اندیشه که افرادی هستند که حاضرند جان خود را برای سلامت دیگران و زنده ماندن افراد جامعه در راه خدا نثار کنند، اهمیتی به مراتب بالاتر دارد؛ چرا که این تفکر و اندیشه بالاترین سطح انسانیت است.

مهندس شکری از پیشگیری وقوع این حوادث و مطالبه گری مردم از مسئولین در ایمن سازی اماکن شهری به عنوان بخش مهم و حائز اهمیت گرامیداشت حادثه شهدای پلاسکو یاد کرد و تصریح کرد: امروز حدود هزار ساختمان وجود دارد که ممکن است هر لحظه حادثه ای در حد پلاسکو و یاد بدتر از آنرا رقم بزنند و این وظیفه رسانه و شهروندان است که با مطالبه گری از مسئولین بخش های مختلف نگذارند این حوادث تکرار شود.

وی افزود: موضوع ساختمان پلاسکو یک هشدار است که همه ما توجه کنیم شاهد ایمنی بیشتر در ساختمان ها، بوستان ها، معابر و بخش های عمومی شهر باشیم.

شهردار منطقه 13 در عین حال ضمن تقدیر از خانواده های معظم شهدا بالاخص شهدای فاجعه پلاسکو، اظهار داشت: همیشه در قلبمان به یاد این شهیدان عزیز هستیم و این غرور برای همیشه بر سینه مان خواهد درخشید.

گفتنی است؛ اجرای نمایش، گروه سرود و همخوانی مشکلات و تقدیر از خانواده های شهدای گرانقدر آتش نشان حادثه پلاسکو از جمله بخش های برگزار شده در این مراسم بود.