به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن صفات، سرپرست شهرداری منطقه  2 با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فضای مجازی و در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی  در محلات  اجرا می‌شود،گفت: رویکرد برنامه های دهه فجر امسال تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و برنامه‌ریزی صورت گرفته  به اقتضای نیاز امروز جامعه ، بر محور مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا معطوف شده است.

وی امیدآفرینی، وحدت و انسجام در جامعه و تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین مردم را از رویکردهای مورد توجه در این برنامه ها برشمرد و افزود:  به منظور اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی ،با آذین بندی و چراغانی و همچنین نصب تصاویر شهدای انقلاب در محلات ، روزهای پرشور دهه فجر و پیروزی انقلاب در کوچه های انقلاب تداعی  می شود.

صفات  ازبرپایی ایستگاه فرهنگی با عنوان "آینده روشن" خبر داد و گفت: راه اندازی پویش پرچم ایران، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا ،برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری  با استفاده از بستر فضای مجازی ، شعارنویسی خودرو،تکریم فرهیختگان ساکن در منطقه  و همچنین اجرای نمایش خیابانی با محوریت  انقلاب اسلامی بخشی از برنامه های فرهنگی و هنری دراین ایام است.

سرپرست شهرداری  منطقه 2 استفاده از فضای مجازی را از اولویت‌های محوری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی برشمرد و گفت:  برگزاری تورهای گردشگری مجازی " رویدادهای انقلاب "، تولید و انتشار سرودهای انقلابی و همچنین بازنشر پیام های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب  از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

 وی افزود: ایام دهه فجر متعلق به آحاد مردم است و ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام نیز با حضور و محوریت مردم و با همراهی آنان در پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی برگزار می‌شود