به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی منطقه14: کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه با بیان اینکه دهه فجر فرصت مناسبی است که دستاوردهای انقلاب بازخوانی و به اطلاع مردم به ویژه جوانان رسانده شود تا جوانان ما با روح و ماهیت انقلاب اسلامی آشنایی بیشتری پیدا کنند، در تشریح برنامه های منطقه در این ایام گفت: توزیع 243 بسته فرهنگی و برپایی ایستگاه های فرهنگی در پانزده نقطه و میادین اصلی منطقه همراه با توزیع پرچم، ایستگاه صلواتی، نقاشی کودک ، شعار نویسی پشت خودرو ، پخش آهنگ های انقلابی، گروه سرود و تئاتر های خیابانی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت ایام فجر است. شهردارمنطقه افزود: با همیاری جوانان داوطلب  دارالمومنین نیز آذین بندی و فضاسازی یک کوچه از هر محله تحت عنوان کوچه انقلاب انجام شده است و با همکاری سپاه ناحیه محلاتی، برنامه های میدانی از قبیل کارناوال شادی ،گروه سرود ، تئاتر و ... در میادین اصلی منطقه اجرایی می شود.

به گفته مصطفی پور باهدف حمایت از بانوان سرپرست خانواده و صاحبان مشاغل خانگی، برنامه های فرهنگی و هنری  چون برپایی بازارچه زنان سرپرست خانوار در ساختمان شهرداری منطقه و میدان شهدا  همچنین معاینه پزشکی رایگان و  مشاوره خانواده برای این قشر و خانواده های شاغل در شهرداری ، برنامه های درنظرگرفته شده در دهه فجر است، که اجرایی شده است.

شهردار منطقه14 با اشاره به تجلیل از فرهیختگان انقلاب اسلامی ( عکاس انقلاب، شاعر انقلابی، نویسنده انقلابی و جانباز انقلاب) افزود: در کنار این برنامه، بازدید از خانواده شهدا انقلاب اسلامی،گردشگری مجازی از سطح منطقه و پخش در شبکه مجازی همچنین تهیه فوتو کلیپ از تصاویر قدیمی بهمن 57 ، با همکاری حوزه اجتماعی و فرهنگی انجام می شود.

 

 مصطفی پور با اشاره به برپایی غرفه محصولات ارگانیک ویژه کودکان کار و خیابان  همچنین شهروندان مراجعه کننده به شهرداری، اظهار داشت: علاوه بر کودکان کار، در این ایام برای سالمندان نیز برنامه هایی درنظرگرفته شده است از جمله  ویژه برنامه دوشنبه های سالمندی است که در محله های شاهین و سرآسیاب و دولاب برگزار می شود. برگزاری سلسله نشست های انقلاب به همراه جشن در مساجد شهید بهشتی، علی ابن الحسین، ابوذر،

جشنواره قرآنی، افتتاح مرکز توتیا در منطقه،  برگزاری ایستگاه سلامت با مشارکت بسیج جامعه پزشکی و بیمارستان بعثت نیز از برنامه هایی است که ویژه کارگران حوزه خدمات شهری و بازیافت  انجام می شود.

گفتنی است؛ برگزاری مسابقات ورزشی درون ایستگاهی در 14 پارک سطح منطقه، اعزام ورزشکاران منطقه به مسابقات ورزشی فرا منطقه ای ، برگزاری رقابت های ورزشی کارکنان، برگزاری همایش صبحگاهی برای شهروندان در باغ وثوق الدوله و  ساخت کلیپ مهارت پایه کودکان تحت عنوان بازی ورزشی از جمله برنامه های ورزشی تفریحی درنظرگرفته شده در این ایام است.

شهردار منطقه 14در پایان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای اجرای برنامه ها با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد:  با توجه به شرایط موجود بیشتر برنامه های دهه فجر در دارالمومنین تهران به صورت مجازی و با رعایت مسائل بهداشتی برگزار خواهد شد.