به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر گفت: کسب و کارهای خانگی در قالب 20 غرفه از دست سازه های مادران تهرانی از قبیل: زیورآلات، صنایع دستی، گلهای تزیینی، محصولات خانگی خوراکی، خشکبار و .... در این بازارچه عرضه می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 بیان کرد: بازارچه "دستاورد مادران تهران" مناطق 22 گانه پایتخت برای زنان سرپرست خانوار خوداشتغال ایجاد شده و یک فرصت شغلی و حمایتی برای این افراد است که به مدت 10 روز از 12 تا 22 بهمن از ساعت ۱۰ صبح تا 19 شب در پارک ملت  برگزار می‌شود.

کمالی نسب اظهار کرد: هدف از ایجاد این بازارچه که به همت اداره امور بانوان منطقه برگزار شده، حمایت از زنان سرپرست خانوار است و بوستان ملت در خیابان ولیعصر(عج) به این دلیل برای برگزاری این بازارچه انتخاب شد که تعداد تردد شهروندان در این محدوده بسیار زیاد است.

او افزود: این بازارچه اولین نمایشگاه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار است که با حضور 100 زن سرپرست خانوار به صورت پایلوت در بوستان ملت برپا شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 اظهار کرد: در بحث توانمندسازی بانوان، ایجاد توانایی به لحاظ شخصیتی، رفتاری، خودشناسی و مواردی مانند آموزش، اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی مورد نظر شهرداری این منطقه است.

کمالی نسب از برگزاری "گذر جان زندگی" با محتوای زن در بوستان ملت خبر داد و بیان کرد: در این طرح، یک گذر ویژه زنان تزیین می شود و هدایایی متناسب با روحیه زنان به این قشر از جامعه اهداء می شود.

او در پایان گفت: محصولات فرهنگی مانند کتاب در این گذر به علاقمندان عرضه می شود.