به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش، ۲۰ پروژه کوچک مقیاس توسعه محله‌ای در منطقه ۶ تهران در حوزه فنی و عمرانی، ۱۹ پروژه در حوزه خدمات شهری و ۶ پروژه در حوزه اجتماعی و فرهنگی تعریف شده‌اند که ۱۰ مورد از این ۴۵ پروژه تا کنون به پایان رسیده است.

▫️پروژه‌های کوچک مقیاس توسعه محله‌ای در این منطقه مرکزی تهران بیشتر شامل حوزه‌هایی نظیر ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری محله، بهسازی معابر و پیاده‌روسازی، احداث پاتوق محلی، احداث سرویس بهداشتی، بهسازی زمین چمن مصنوعی در بوستان‌ها، بازپیرایی بوستان‌ها، اجرای سیستم روشنایی بوستان لاله و ساماندهی میادین سطح منطقه از جمله میدان سلماس است.

▫️اعتبار مصوب سال ۹۹ برای اجرای این پروژه‌های کوچک مقیاس توسعه محله‌ای در محلات ۱۴ گانه منطقه ۶ تهران بالغ بر ۴۸۴ میلیارد ریال اعلام شده است. یک چهارم پروژه‌ها پایان یافته و عملیات اجرایی ۵ پروژه در حال انجام است. همچنین بیش از نیمی از پروژه‌ها در مراحل طراحی، برآورد، اخذ کفایت اسناد یا مناقصه هستند.

▫️۴۵ درصد این پروژه‌ها تا پایان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد و بر اساس برنامه زمان‌بندی، ۳۱ درصد پروژه‌ها تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و ۲۴ درصد آنها نیز در سه ماهه دوم سال آینده تکمیل می‌شوند.