به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ،  نصراله آبادیان با بیان این که بیش از 38هزار درخت در محدوده این منطقه موجود است؛ گفت: مرکزتحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز به منظور تکمیل روند اقدامات برای درختان کهنسال و درختان نیاز به توجه از ابتدای سال طی دو مرحله پرونده گیاهپزشکی درختان را تکمیل کرده است.

آبادیان افزود: درابتدای سال۹۹ درختان کهنسال و درختان نیاز به توجه درسطح منطقه توسط کارشناسان مرکز تام شناسایی و برای هر درخت پرونده گیاهپزشکی در بایگانی مرکز تام تهیه شد که در این راستا اقداماتی مانند کنترل آفات وبیماری هاو همچنین تقویت وتیمار درختان رو به زوال و آسیب دیده بر اساس نیازشان انجام شد. 

شهردار منطقه 11 ادامه داد: تمامی مراحل بازدید واقدامات انجام شده برای هر درخت شامل نمونه برداری وآزمایشات به پایان رسید و درشش ماه دوم سال نیز مرکز تام این منطقه به منظور تکمیل اقدامات نیم سال اول برای درختان مذکور ‌اقداماتی نظیر چالکود، هرس وحذف شاخه های خشک و آفت زده و بیمار، روغن پاشی درختان زیتون، توت، نارون (کانون آلودگی آفات)، یخ آب زمستانه و باندینگ (کانون آلودگی سوسک برگخوار نارون)،کندوکوب واصلاح تشتک برای تکمیل پرونده های گیاه پزشکی درختان انجام دادند. همچنین تمامی اقدامات ومراحل انجام شده زیر نظرکارشناسان مرکز تام انجام شده و مراحل کار نیز با ذکرتاریخ ونوع عملیات برای هر درخت در پرونده های گیاهپزشکی برای بهره مندی درسال های آینده ثبت شده است. 

به گفته آبادیان در محدوده این منطقه  ۳۸۴۰۹ درخت وجود دارد که از این تعداد 206 درخت کهنسال و 401 درخت نیازمند توجه هستند.