به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، کامبیز مصطفی پور شهردار منطقه در هفته ملی سلامت، ضمن افتتاح این مزرعه که با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران و تعداد محدودی از مدیران ارشد شهرداری منطقه در محله شهدای گمنام ناحیه ۵ انجام شد، افزایش فعالیت‌های فیزیکی ، کمک به بهبود شرایط روحی و ارتقای سلامت روحی سالمندان در جامعه  را از اهداف این طرح برشمرد.

مصطفی پور با اشاره به  راه اندازی مزارع خانواده که مورد  استقبال شهروندان منطقه  قرار گرفته است، افزود: در کنار این فضاها با توجه به اهمیت  نشاط  و تندرستی  در سالمندان دارالمومنین، دومین مزرعه  سالمندی   به مساحت ۱۰۰ مترمربع برای فعالیت های  این گروه اختصاص  یافت.

وی ادامه داد: کرت بندی این زمین از سوی اداره فضای سبز منطقه انجام گرفته و در اختیار سالمندان علاقه مند به کاشت، داشت و برداشت انواع مختلف سبزی های خوراکی قرار می گیرد؛ همچنین شرایطی فراهم شده تا سالمندان از  دوره های آموزشی برای این منظور به صورت رایگان بهره ببرند و  بتوانند سبزی ارگانیک مورد استفاده خود را در این مزرعه بکارند.

مصطفی پور در پایان این مراسم که با تقدیر از دبیران کانون های اجتماع  محور سلامت همراه بود،  بر اختصاص مزارع سالمندی در محلات دیگری از منطقه  به منظور ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز خانگی و ارائه آموزش‌ با محوریت سالمندان تاکید کرد.