به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، با توجه به شیوع موج چهارم ویروس کووید-۱۹ ویژه برنامه هفته ملی سلامت در این منطقه متفاوت از دوره های قبل و به صورت مجازی از طریق صفحه اینستاگرامی‌لبخند - سلامت با  شعار "ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر" برگزار شد.

در این برنامه فائزه دولتی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: مدیریت شهری به مناسبت گرامیداشت هفته ملی سلامت و با توجه به ظرفیت های موجود خانه های سلامت، کانون های اجتماع محور سلامت، سراهای محلات و ظرفیت های برون سازمانی با مشارکت خانه های بهداشت و خیرین در صدد است در راستای ارتقا سطح سلامت شهروندان گام های موثری بردارد.

وی خاطرنشان کرد: برای هر روز هفته سلامت یک عنوان انتخاب شده است که متناسب با آن برنامه‌های مختلفی در سطح منطقه اجرا می شود که از آن جمله میتوان به دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در غربالگری و شناسایی بیماران کرونایی اشاره کرد.

در ادامه برنامه نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان این مطلب که سرمایه‌گذاری برای ایجاد خدمات بهداشتی اولیه با کیفیت، قابل دسترس و عادلانه، اولین گام عملی، کارآمد و موثر در رسیدن به جامعه ای سالم است، تصریح کرد: بی‌شک هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا اهمیت و جایگاه مهم سلامت به عنوان یکی از حقوق اساسی شهروندان و همچنین نقش مشارکت مردم و همکاری مجموعه نهادهای دولتی و غیر دولتی به منظور ارتقا کیفیت زندگی شهروندان مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در افتتاحیه هفته سلامت منطقه ۷ ، از 3 نفر از کادر درمان شاغل در بیمارستان های سطح منطقه به نمایندگی از مدافعان سلامت تقدیر شد و از مناسب سازی سرای محله ارامنه ویژه افراد دارای معلولیت بهره برداری شد.