به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: مراسم افتتاحیه این مرکز با حضور مسؤولان و اولین گروه از شهروندان آماده برای دریافت واکسن، روز شنبه، اول خرداد ماه برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر تلاش‌های همه‌جانبه آحاد جامعه و مسؤولان در تسریع واکسیناسیون شهروندان افزود: این مرکز با هدف تسهیل‌گری در واکسیناسیون شهروندان با مشارکت شهرداری منطقه 12، مرکز بهداشت شرق تهران و ناحیه مقاومت بسیج امام خمینی (ره)، در مجموعه ورزشی الزهرا (س) واقع در خیابان شوش، خیابان تختی، خیابان مختاری شرقی، از روز شنبه، اول خردادماه سال جاری شروع به فعالیت می‌کند.

شهردار قلب طهران ضمن ابراز امیدواری از حل بحران شیوع جهانی کروناویروس در آینده نزدیک یادآور شد: در این مرکز بعد از مراحل شناسایی و ثبت اطلاعات افراد، کار تزریق واکسن انجام خواهد شد و پس از آن، فرد دریافت‌کننده واکسن را پزشک حاضر در مجموعه ویزیت می‌کند تا از صحت حال وی اطمینان حاصل شود.

وی همچنین توضیح داد: شهروندان می‌توانند طبق اعلام رده‌های سنی و دیگر شرایط مورد نظر وزارت بهداشت، با در دست داشتن کارت ملی برای دریافت واکسن به این مرکز مراجعه کنند و تلاش ما بر این است که ارائه خدمات با بیشترین سرعت و بالاترین دقت لازم برای مراجعه‌کنندگان صورت گیرد.

مرکز واکسیناسیون یادشده، همه‌روزه به جز روزهای جمعه از ساعت 8 تا 13 آماده ارائه خدمات خواهد بود و این مرکز تا پایان دوره واکسیناسیون در خدمت شهروندان است. نوع واکسن موجود در این مرکز، سینوفارم است و با وجود محل ثبت‌نام، سه ایستگاه تزریق واکسن و یک محل ویزیت پزشک در خدمت شهروندان خواهد بود.