به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحید رضا انارکی محمدی با اعلام این خبر در پنجاه و چهارمین جلسه کمیته خد‌مات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران ادامه داد: تعداد قابل توجهی ریزدانه مشاعی در بافت فرسوده محله های اتابک و مینابی وجود دارد که به دلیل مشکلات اسنادی، مالکان نمی توانند اقدام به نوسازی ملک خود کنند.

به گفته او، شهرداری منطقه 15 در راستای حل مشکل چند ده ساله این شهروندان از سال 98 ضمن انجام مکاتبات بی شمار  جلسات متعددی با سازمان ثبت اسناد کشور در رفع مشکل اسنادی این املاک داشت که با توافق های انجام گرفته بنا شد به منظور جلوگیری از اتلاف زمان روند اخذ سند تک برگ از سوی ثبت اسناد کشور و روند انجام پروانه ساختمانی از سوی شهرداری منطقه 15 انجام گیرد و به محض دریافت سند تک برگ پروانه ساختمانی نیز آماده تحویل شود.

محمدی افزود: با همکاری و تعامل سازنده با سازمان ثبت اسناد کشور خوشبختانه حل مشکل اسناد مشاعی این محدوده های به زودی برطرف می شود.

شهردار منطقه در ادامه افزود: به همت دکتر علی اکبر اقدامات مثبتی در احیای بافت و رفع مشکل نقاط بی دفاع با احداث مراکز محله و پارکینگ طبقاتی در این منطقه انجام شده و وضعیت بافت فرسوده تغییر محسوس پیدا کرده است.

این گزارش می افزاید؛ در پایان جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اهدای لوح تقدیر از زحمات زهرا نژاد بهرام نایب رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، محمدی شهردار منطقه ۱۵ در نوسازی بافت فرسوده و پیگیری مصوبات قدردانی کرد.

برپایه گزارش؛ جلسه پنجاه و چهارمین کمیته خد‌مات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران به میزبانی شهرداری منطقه 15  با حضور معاون هماهنگی استانداری تهران، نایب رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۵ و دبیر کمیته و نمایندگانی از کمیته امداد برگزار شد.