به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی منطقه 7، سمیه حاجوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس، از خادم الشهدای مراسم تدفین دو شهید والامقام قدردانی کرد و اظهار داشت: حضور پر شور مردم عزیز و علاقمند به فرهنگ ایثار و مقاومت در مراسم تدفین شهدای گمنام، نشان از وجود روحیه مقاومت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و خدا را شکرگزار هستیم که با وجود خادمینی با ایمان، شهرداری منطقه ۷ برای بار دوم در ۴ سال اخیر به عنوان میزبان شهدای گمنام و این دو شهید گلگون کفن انتخاب شد و به همه جهانیان نشان داده شد که راه شهدا ادامه دارد.

 حاجوی با بیان اینکه یادمان شهدا بهره مندی برای همه مردم است، گفت: برای تدفین شهدای گمنام در بوستان شهید منفرد نیاکی زیرساخت های لازم با همکاری ناحیه بسیج شهید مطهری انجام شد و همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع)، دو شهید والامقام گمنام همراه با مرثیه خوانی مداحان اهل بیت و حضور پرشور مردم انقلابی با دستان مادران شهدای گمنام به خاک سپرده شدند.

 شهردار منطقه ۷ یاداور شد: در یادمان شهدای گمنام تلاش شده است زمینه حضور همه شهروندان فراهم شود و زیرساخت های لازم با همکاری تمام سازمان های نهادی و انقلابی بویژه ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه و ارتش فراهم شده است. 

 در ادامه سردار علی اصغر محسن شیخی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان تهران، ضمن قدردانی از شهردار منطقه و عوامل اجرایی در برگزاری مراسم باشکوه تدفین شهدای گمنام در این منطقه، گفت: در سطح استان تهران حدود 290 یادمان در مراکز نظامی، دانشگاهی و فضای عمومی داریم که غریب به 4700 شهید گمنام تدفین شده اند که یک چهارم شهدای گمنام کل کشور در سطح استان تهران است.

 وی با بیان اینکه در اکثر مناطق تهران یادمان شهدای گمنام در فضاهای عمومی قرار گرفته اند، خاطر نشان کرد: همان گونه که دفاع مقدس متعلق به مردم بود و هیچگونه وابستگی به گروه وحزب وتشکیلات سیاسی نداشته امروز نیز دفاع مقدس وارزشهای آن متعلق به همه مردم است. بنابراین یادمان ها عامه مردم به آن دسترسی دارند و در نقطه‌ای شهید گمنام تدفین نمی شوند مگر مردم بخواهند. 

 سردار علی اصغر محسن شیخی گفت: کمیته ای متشکل از افراد حقوقی که نماینده ادارات هستند، بنا به درخواست ها محل های تدفین را مشخص می کنند.

 گفتنی است در این مراسم از مدیر مهندسی و امور یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، فرمانده سپاه ناحیه شهید مطهری، فرمانده بسیج، معاونین و مدیران شهرداری منطقه 7 تجلیل و قدردانی شد.