به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3،  شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در آیین افتتاحیه خانه محیط زیست این منطقه که با حضور مهدی هوشیار معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه برگزار شد ضمن تشکر از ستاد مدیریت محله گفت: قبل‌تر خانه های محیط زیست ذیل خانه های سلامت تحت عنوان کانون های محیط زیست فعالیت داشتند اما اکنون به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه می دهند.

وی اظهار کرد: با توجه به وجود معضلات محیط زیستی، موضوع محیط زیست شهری یکی از اولویت ها و دغدغه های اصلی مدیریت شهری محسوب می‌شود.

انصاری افزود: با تشکیل خانه های محیط زیست تعاملات بین شهروندان، تشکل های مردم نهاد و مدیریت شهری تقویت می شود

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار در پایان خاطرنشان ساخت: خانه های محیط زیست می‌توانند ما را به اهدافمان در حوزه محیط زیست شهری نزدیکتر کنند که در نهایت در تصمیمات، سیاست ها و برنامه ریزی های مدیریت شهری قابل مشاهده خواهد بود. 

در حاشیه این مراسم، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: ایجاد خانه محیط زیست در سرای محلات، حرکت بسیار هوشمندانه ای است که می توان با ارائه برنامه های فرهنگی و اجتماعی در این مرکز، موجبات رشد و ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست را به صورت محله ای و فرا محله ای به گروه های مختلف اجتماعی انتقال دهد.  

از سایر اهداف و برنامه های این مرکز، آموزش هدفمند به شهروندان، ایجاد حس تعلق و مسئولیت پذیری در حفظ محیط زیست پایدار می باشد.