به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مجتبی شکری، شهردار منطقه با اشاره به برگزاری نشست مشترک و تعاملات بین تعزیرات ، شهرداری منطقه۱۳ ، نیروی انتظامی گفت: مقدمات و بستر اجرای طرح با اقداماتی از قبیل نصب بنر های اطلاع رسانی با مضمون برخورد با سد معبر  ، تهیه حکم قضایی به منظور جمع آوری سد معبر  بازارچه شهرستانی و خودرو های بساط گستر ، اخطار کتبی به مالکین سد معبر ، شناسایی خانه های پاتوق معتادین  در محدوده بازارچه شهرستانی و خیابان دهقان صورت گرفت .

او با بیان اینکه صبح امروز گشت مشترک تعزیرات حکومتی با حضور مدیر کل تعزیرات،  معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۸ تهران و نمایندگانی از اتاق اصناف و مرکز بهداشت شرق تهران در محدوده بازارچه شهرستانی و خیابان دهقان صورت گرفت ، افزود: طی این بازدید ضمن بررسی چگونگی رعایت دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی در واحد های صنفی ،  با تخلفاتی از قبیل سد معبر،گران‌فروشی ، نداشتن اتیکت قیمت و موضوعات صنفی برخورد شد .

شهردار منطقه۱۳ ادامه داد : چندین مورد مغازه غیر مجاز تفکیک پسماند و خانه های پاتوق معتادین نیز در این بازدید پلمپ شد

او خاطر نشان کرد:با توجه به درخواست های مردمی و کسبه محل و با هدف ایجاد محیطی پاک و عاری از تخلف و جلوگیری از تضعیف حقوق شهروندی،  طرح ساماندهی و نظارت بر بازارچه شهرستانی به صورت مستمر و فصلی اجرایی می شود.

گفتنی است،  بازارچه  شهرستانی از جمله بازارهای روز تهران به شمار می رود که در ضلع جنوب شرقی میدان امام حسین (ع) قرار دارد. اغلب کسبه این راسته به عرضه میوه و تره بار، گوشت و ماهی، انواع لبنیات و بعضا پوشاک و لوازم منزل مشغول هستند.