به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه در این جلسه از آغاز به کار طرح های ویژه استقبال از مهر 1400 همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی در راستای کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی شهروندان خبر داد.

او در این جلسه به تشریح اقدامات ترافیکی در طرح استقبال از مهر اشاره کرد و گفت: ایمن سازی، آشکارسازی و همسطح سازی معابر طبق دستورالعمل های ابلاغی و برنامه عملیاتی ایمنی حمل و نقل دانش آموزان، ایمن سازی تجهیزات ترافیکی ایستگاههای اتوبوس تندرو (BRT)، شناسایی و رفع نواقص و مشکلات ترافیکی سطح معابر، بهسازی مسیر و ایستگاه های خطوط حمل و نقل عمومی و ساماندهی و بهسازی پایانه های اتوبوس و تاکسی با هدف بهبود دسترسی، شستشوی ایستگاه ها و نصب تابلو ، صندلی و  تجهیزات روشنایی از جمله این اقدامات بوده است.

شهردار منطقه افزود: در این طرح مراکز آموزشی تاثیر گذار در ترافیک معابر اصلی شناسایی می شود و برنامه عملیاتی برای کنترل و نظارت بر ترافیک معابر منتهی به این مراکز آموزشی و مدارس ارائه خواهد شد.

او اضافه کرد: نصب و مرمت انواع تجهیزات ترافیکی و خط کشی ( محوری، عابر پیاده، مجازی و نوشتار در مسیر و ایستگاه های خطوط اتوبوس تندرو)، استفاده از حیاط مدارس فعال (در صورت ارائه خدمات حضوری جهت ورود خودروهای سرویس) با هماهنگی آموزش و پرورش و عدم صدور مجوز حفاری  معابر با هماهنگی راهور و معاونت فنی و عمرانی از تاریخ 15 شهریور تا 9 مهر ماه  از دیگر تمهیدات طرح استقبال از مهر است.

 برپایه این گزارش؛ جلسه هماهنگی طرح استقبال از مهر به منظور اجرای تمهیدات ترافیکی با حضور شهردار، معاونین حمل و نقل و ترافیک، فنی عمران، اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست و نمایندگانی از آموزش پرورش و راهور منطقه برگزار شد.