به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، کاظم داودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۲با اعلام این مطلب گفت : به منظور افزایش سطح آگاهی و ارتقاء سواد سلامت شهروندان با بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات محلی بیش از ۳۹۳۷ کارگاه آموزشی و۱۲ وبینار تخصصی سلامت محور از ابتدای سال جاری تا کنون در فضاهای مجازی سطح محلات منطقه برگزار شد .

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و خطر انتشار ویروس کرونا که امکان آموزش حضوری برای شهروندان مهیا نیست و کلاس های آموزشی سلامت محور غالباً به شیوه مجازی برگزار میشود، گفت: کارگاه های آموزشی در چند محور روانشناسی، تغذیه سالم، بهداشت خانواده ، مهارت های زندگی ، آسیب های اجتماعی و ... با بهره مندی از اساتید آموزشی متخصص برگزار شده است.

داودی با اشاره به ضرورت استمرار اطلاع رسانی و آموزش به منظور ارتقاء سطح سواد سلامت شهروندان و همچنین فرهنگ سازی در سطح جامعه گفت: در این برنامه ها امکان گفتگوی متقابل بین شهروندان و کارشناسان متخصص فراهم شده است و تاکنون بیش از ۱۲هزار  نفر از آموزش های ارائه شده بهره مند شدند. 

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه افزود: سلامت و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و برخورداری ایشان از اطلاعات روز آمد بهداشتی ودرمانی از مولفه های مهم؛ در مسیر برگزاری کارگاه ها، دوره ها و تولید محتوا دراین حوزه است که با همکاری مراکز درمانی بیش از۲۷۵ مطلب آموزشی تهیه واز طریق فضای مجازی  در اختیار شهروندان قرار گرفته است.