به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4 "مجید رجبی" با اشاره به این خبر افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و به منظور ارتقای ایمنی هرچه بیشتر دانش آموزان در سطح معابر، طرح استقبال از مهر 1400 با اولویت مدارس و مراکز آموزشی در محله های محروم و کم برخوردار در دستور کار قرار گرفت تا در صورت واکسینه شدن دانش آموزان و بازشدن مدارس همه چیز آماده و مهیا باشد.

او با اشاره به اقدامات این طرح گفت: رفع مزاحمت و آلودگی صنوف مجاور مراکز آموزشی، مبارزه با جانوران مضر شهری، زنده گیری  سگ های ولگرد و بلا صاحب در اطراف مدارس و مراکز آموزشی از اقداماتی است که برای امنیت و رفاه حال دانش آموزان در طرح استقبال از مهر از ابتدای شهریور ماه اجرا شد.

رجبی ادامه داد: شستشو و ضدعفونی مدارس، شستشو و پاکسازی نماها، زیباسازی و رنگ آمیزی جداره های مدارس و المان های شهری، رفع نواقص ومرمت آبخوری ها، رنگ آمیزی مخازن و زیر مخزنی ها، نگهداری و جایگزینی مخازن، پیرایش شهر و حذف زوائد فیزیکی و بصری و نقاشی دیواری نمای مدارس و مراکز آموزشی از اقدامات دیگر طرح استقبال از مهر 1400 است.

معاون شهردار منطقه 4 در پایان از تجهیز ناوگان جمع آوری پسماند برای سرویس های مدارس  خبر داد و گفت: در صورت بازشدن مدارس توزیع کیسه های زیست تجزیه پذیر پسماند خشک و تحویل مخازن مخصوص جداسازی پسماند به مدارس در مراکز آموزشی  انجام خواهد شد.