به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه11 تهران، نصراله آبادیان در تشریح ویژه برنامه های هفته تهران که امسال با عنوان " یک قرن تهران" نامگذاری شده است ؛ افزود: با توجه به این که حدود 4 کیلومتر از حصار ناصری و بافت تاریخی تهران قدیم در منطقه 11 قرار دارد؛ در هفته تهران برنامه های مختلفی  درنظرگرفته شده است که      می توان به تهیه وتولید قصه های تهران با عنوان «یک قرن تهران"۱۴۰۰-۱۳۰۰» اشاره کرد.

آبادیان ادامه داد: این تولیدات شامل رویدادها واتفاقات تاریخی باموضوع تکایا، حسینیه ها ومراکزمذهبی،تاریخی و قدیمی است که به روایتگری استاد تهران شناس نصراله حدادی بامحوریت ماه محرم و صفر تهیه شده است.

آبادیان درباره بخش دیگری از برنامه های هفته تهران بیان کرد: تهیه وقایع نگاری یکصد سال اخیر در منطقه ۱۱ به صورت تیزر، کلیپ، موشن گرافی و انتشار در فضای مجازی، هماهنگی با موزه های حکمت و فلسفه ، دخانیات، مقدم، ثبت احوال، موزه قرآن ، موزه روان پزشکی و موزه جنگ ( عمارت تیمور تاش) برای بازدید عموم به صورت رایگان، تهیه فیلم معرفی اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری و انتشار در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با عنوان گردشگری مجازی از دیگر مواردی است که برای اجرا طراحی شده است.

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: همچنین نقشه معرفی بیش از 110 نقطه گردشگری در منطقه11 تهیه و تولید شده است که در این هفته به صورت رایگان از راه ارتباطی شبکه های مجازی و سایت منطقه11 برای دسترسی عموم شهروندان منتشر خواهد شد.

او در انتها یادآور شد: در هفته تهران تور دوچرخه سواری در مسیر های گردشگری سطح منطقه با رعایت پروتکل های بهداشتی از تاریخ 14 مهر ماه به مدت یک هفته برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند از طریق شبکه های اجتماعی منطقه 11 از برنامه این تورها مطلع شوند.