به گزارش اکونا پرس،

 به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه ۳، تجهیزات نصب شده بخشی از یک شبکه سراسری شهر تهران است که اندازه گیری شتاب حاصل از زلزله را  انجام می دهد.

با تکمیل شبکه گسترده هشدار سریع در شهر تهران، اطلاع رسانی پیش از  موج مخرب زلزله برای شهروندان یا هنگام قطع شریان های اصلی آب، گاز و برق انجام می شود

شهردار منطقه 3 در بازدید از سوله مدیریت بحران بر ضرورت آماده باش تمامی نیروها،  تجهیزات لجستیکی و ماشین آلات سنگین در حوادث و رویدادهای غیرمترقبه تاکید کرد.

حمید جوانی گفت: هدف نهایی  بهینه سازی فعالیت های مقابله با بحران، کاهش زمان و هزینه واکنش  در امدادرسانی و ارتقای اثر بخشی است . از سویی دیگر با کسب آمادگی  لازم حجم و کیفیت عملیا ت امدادرسانی و بازسازی، در مقابله با حوادث غیرمترقبه و عادی سازی شرایط  می باید افزایش  پیدا کند.

شهردار منطقه 3 افزود: مجموعه اقداماتی که توانایی و آمادگی شهروندان ، مدیریت شهری و نیروهای امدادی را در انجام مراحل مختلف مدیریت بحران افزایش می دهند ،شامل  مطالعه، تحقیق، جمع آوری اطلاعات، برنامه ریزی، سازماندهی، طراحی، تامین منابع و امکانات، آموزش، تمرین و مانور است.

جوانی با بیان اینکه مدیریت بحران باید همواره پویا ، مجهز و روزآمد باشد افزود:  بانک اطلاعاتی از واحدهای عملیاتی و تجهیزات موجود باید تهیه شود تا در زمان بحران  حد اکثر استفاده از موجودی ها و توانمندیها امکانپذیر باشد . جوانی افزود؛  نباید به مدیریت بحران صرفاً به عنوان یک مدیریت عملکردی و یک تکلیف نمادین نگاه شود.