به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4" مهدی پورشاسب" با اشاره به اینکه عملیات بهسازی و مرمت شبکه انهار و جمع آوری آبهای سطحی منطقه همزمان با آغاز فصل پاییز در منطقه آغاز شده و ادامه دارد افزود: شناسایی و مرمت انهار با هدف رفع نقاط آبگیر با همکاری نواحی 9 گانه به طور مستمر صورت می گیرد.

او گفت: فرآیند عملیات جدول بندی معابر منطقه برحسب نوع جوی و معبر شامل، تک جدول، کانیو و نهر به منظور جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، جلوگیری از آبگرفتگی احتمالی معابر در فصل بارندگی، رفع مشکلات زیست محیطی، بهداشتی، بوی نامطبوع و هدایت آبهای سطحی قبل از شروع فصل بارندگی  در دستور کار قرار گرفته است.

او در ادامه به پروژه های عمرانی در این بخش اشاره کرد و افزود: در حال حاضرمرمت جدول بندی و جدول گذاری در بزرگراه شهید صیاد شیرازی به منظور جلوگیری بیرون زدگی آب و رفع نقاط آبگرفتگی این مسیر به طول حدود 50 متردر حال اجرا است.

پورشاسب افزود: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی و جمع آوری آبهای سطحی در بزرگراه شهید باقری دو حلقه چاه جذبی در مسیر شمال و جنوب این بزرگراه احداث شده است.

معاون شهردار منطقه 4 خاطرنشان کرد: همچنین به زودی عملیات لوله گذاری  و مرمت حوضچه های بزرگراه شهید باقری و خیابان رحیمی کلور با هدف جلوگیری از ابگرفتگی آغاز می شود.