به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، علیرضا نادعلی نایب رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از آثار نقاشی حبیب اله صادقی از هنرمندان خانه هنر منطقه 11، با بیان این که جای این تصاویر روی دیوارهای شهر خالی است؛ این نوع کارهای هنری که هنر سنتی نقالی و پرده خوانی را در خود دارد؛ تبیین سویه های مختلف نگاه اندیشمندانه انقلاب اسلامی دانست که در ذهن ها می نشیند.

همچنین سید محمد موسوی با بیان اهمیت هویت بخشی این نوع آثار و حمایت شهرداری از برنامه های مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت:  این تابلوی نقاشی با عنوان "در رثای سیمرغ" از سوی استاد حبیب اله صادقی از هنرمندان خانه هنر منطقه 11 به مساحت 100متر  مربع خلق شده است که به مناسبت بزرگداشت دومین سالگرد شهادت این شهید مقاومت و ایثار رونمایی خواهد شد.

شهردار منطقه 11 افزود: در راستای تشکیل ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرداری تهران، بلند ترین نقاشی روایتگری زندگی این شهید معزز  توسط استاد حبیب اله صادقی از هنرمندان مطرح کشور در منطقه 11خلق شده است. به همین منظور مدیریت شهری ضمن حمایت از هنر اجتماعی با موضوعات انقلاب اسلامی، در نظر دارد با همکاری سازمان زیبا سازی تمهیدات لازم را برای اکران عمومی در مسیر برنامه های بزرگداشت دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و بازدید شهروندان انجام دهد.

همچنین حبیب اله صادقی رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر در باره خلق این اثر هنری گفت: این نقاشی که با عنوان " در رثای سیمرغ" به روایتگری داستان زندگی شهید گرانقدر حاج قاسم سلیمانی می پردازد؛ در چهار پرده ۲.۵ متر در ۲ متر، مجموعاً ۱۰۰ مترمربع را شامل می‌شود و  به مدت یک سال روی آن کار شده است.

او افزود: در این اثر به دنبال روایت تاریخ انقلاب و نمادها و نشان هایی که در مقابله با استعمار و استکبار وجود دارد؛ بودیم و به همین منظور یک کار پژوهشی جدی روی آن انجام شد که نمونه ای از هنر اجتماعی است و در پی آن هستیم که به عنوان یک اطلس فرهنگی ارائه شود.

بر اساس این گزارش در نقاشی روایتگری زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی، مفاهیم و مضامین مختلف برآمده از زندگی و رشادت‌ها و شهادت این بزرگمرد عرصه ایثار و مقاومت روایت شده است.