به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،فرزاد قهرمانی چابک ،دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه با اعلام این خبر گفت: این مانور با هدف ارتقای سطح آگاهی شهروندان با پیامدهای ناشی از وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله، بر اساس یک سناریوی از پیش طراحی شده با رویکرد پناهگیری صحیح،تخلیه امن و اسکان اضطراری برگزار شد.

وی افزود:با توجه به اهمیت ارتقای توانمندی ارگان‌های امدادی خدمات‌رسان منطقه و همچنین آمادگی مجموعه‌های موجود در منطقه و شهروندان، مانور زلزله و حریق  همزمان با روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد.

دبیر ستاد بحران منطقه با اشاره به اینکه مانور با هدف ارزیابی آموزش‌های ارائه شده، میزان سنجش مشارکت مردم، احصای نقاط قوت و ضعف مجموعه و نیروها اجرا شد، خاطر نشان کرد: در مانور یادشده با فرض وقوع زلزله، بلافاصله آتش سوزی و دود گرفتگی  صورت گرفته  و بلافاصله عملیات  تخلیه  امن اضطراری و پناهگیری صحیح شهروندان انجام شد.

 وی یادآور شد: با حضور به موقع کلیه نهادهای خدمات‌رسان از جمله اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، پلیس راهور، شرکت‌های آب، برق، گاز، فوریت‌های منطقه و ... عملیات مربوطه اجرا و به شهروندان مصدوم و آسیب دیده امدادرسانی شد و سایر شهروندان نیز در نقاط امن اسکان داده شدند.