به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، مهدی صالحی، شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با هدف پاکسازی چهره شهر از نازیبایی ها و آراستگی محیط شهری در آستانه سال نو، با بسیج نیروهای شهرداری مستقر در نواحی 9گانه منطقه طرح استقبال از بهار از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا نیمه فروردین ماه سال جدید ادامه خواهد داشت.

وی زیباسازی و آراستگی محیط های شهری را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این طرح برشمرد و گفت: در همین راستا برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای  در قالب رنگ آمیزی المان های شهری، آذین بندی و ریسه بندی معابر اصلی ، دیوار نگاری ،نقاشی دیواری و نصب المان های حجمی متناسب با ایام نوروز با هدفتغییر چهره شهر و افزایش نشاط شهروندان برنامه‌ریزی و اجرایی می شود.

صالحی ساماندهی فضاهای سبز شهری را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود: با اجرای فرش گل ، نصب گلجای وهمچنین کاشت نشای فصلی گونه‌های گیاهی،بدنه بزرگراه‌ها، بوستان‌ها و معابر آراسته می شود.

شهردار منطقه ۲ تهران به اجرای پویش نهال کاری اشاره کرد وگفت: این پویش با هدف جلب مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست به صورت گسترده اجرا می شود و در این طرح بیش از 8700 نهال غرس می شود.

وی  افزود: نمایشگاه های بهترینها از دور ریختنیها و اجرای المانهایی از مواد بازیافتی با همکاری سازمانهای مردم نهاد،اهداء سفره هفت سین به شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک ، شناسایی و تقدیر از اصناف دوستدارمحیط زیست در این برنامه ها پیش بینی شده است.

شهردار منطقه2 به انتخاب محله نمونه سبز اشاره کرد و گفت:به منظور مشارکت شهروندان در برنامه های زیست محیطی، طرح محله سبز بامشارکت اعضای کانون محیط زیست بااجرای اقداماتی همچون آذین بندی ، رنگ آمیزی ، تفکیک پسماندخشک وتر ، رفت وروب ونظافت داوطلبانه ، باغچه کاری ، ترمیم فضای سبز ، نقاشی دیواری ،چیدمان سفره هفت سین و...اجرا می شود.