به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه14، همزمان با هفته سلامت ویژه برنامه‌های متنوع و گسترده ای از جمله برپایی ایستگاه سلامت و نمایشگاه، برگزاری کلاس های آموزشی، معاینه و ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی، مشاوره‌ای، برگزاری پویش های متنوع در منطقه 14 برگزار شده است.

 محمد امین سالاری پور شهردار منطقه با بیان اینکه این برنامه‌ها با هدف ارتقای سلامت شهر و شهروندان و  تحقق شعار «سلامت ما، حال خوب ما» در محلات 21گانه دارالمومنین به اجرا در آمده است، در تشریح برنامه ها گفت: برگزاری وبینارهای آموزشی و تخصصی با موضوعات مرتبط با موضوع تغذیه و مراقبت های سلامت خانواده و  سالمندی ، کارگاه های آموزشی با موضوعات سلامت محور و بازیافت ویژه دانش آموزان در مدارس و پایگاه های مذهبی همچنین اکران طرح های گرافیکی، تولیدات محتوایی ، پیام های آموزشی در فضای مجازی  از جمله این برنامه هاست که در محلات اجرایی شده است.

سالاری پور با بیان اینکه  زحمات پزشکان و کارکنان مراکز بهداشتی درمانی در طول سال و بویژه در زمان شیوع کرونا بر کسی پوشیده نیست، به تقدیر از فعالان حوزه سلامت منطقه به عنوان  فعالیت های انجام شده در این هفته اشاره کرد . وی همچنین  از برپایی میز سلامت  و ارائه خدمات رایگان سلامت محور توسط کارشناسان این حوزه  به شهروندان با دایرشدن  گذر سلامت  در بوستان سهند در منطقه خبرداد   .

 ارائه خدمات مشاوره روانشناختی رایگان به بیماران ، سالمندان ، غرفه های ویژه معلولین و توانیابان،   برگزاری جشنواره کاردستی ویژه کودکان واجرای مسابقه ورزشی از دیگر فعالیت های شهرداری منطقه در این گذر است به گفته سالاری پور با مشارکت شهروندان منطقه اجرایی شده است.

شهردار منطقه14 در پایان با تاکید بر اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت به  عنوان یکی از حقوق اساسی شهروندان،  از برنامه ریزی حوزه سلامت و اجتماعی شهرداری منطقه در تعامل با نهادهای مرتبط خدمت رسان برای اجرای کیفی تر فعالیت های  سلامت محور به منظور ارتقای کیفیت زندگی شهروندان منطقه خبرداد.