به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 ، مهدی صالحی ،شهردار منطقه 2 در حاشیه مراسم پاکسازی مسیر رودخانه فرحزاد که با حضور فعالان محیط زیست انجام شد گفت: رود دره فرحزاد از فرصت های زیست محیطی شهر است که در سالیان گذشته  مورد بی توجهی قرار گرفته بود و مدیریت شهری پس از تشکیل قرار گاه اجتماعی ، طرح ساماندهی این رود دره  را از 6 ماه گذشته آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه دره فرحزاد به اکو پارک و یک فضای گردشگری عمومی تبدیل می شود، افزود: درفاز اول طرح ساماندهی روددره فرحزاد، جمع آوری معتادان متجاهر، استقرار  کانکس پلیس، و تامین روشنایی با نصب برج نوری دردستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 2 با تاکید بر اهمیت مشارکت  و حضور شهروندان براین مساله که فرحزاد به هویت اصلی خود بازگردد، گفت: برهمین اساس با هماهنگی معاونت اجتماعی و فرهنگی ، سازمان های مردم نهاد و کنشگران محیط زیست ،این برنامه شهروندی برگزار شد و بخشی از مسیر رودخانه حدفاصل بزرگراه هاشمی رفسنجانی تا پل خوشمرام پاکسازی شد.

وی افزود: این اقدام با هدف تشویق و مشارکت  شهروندان به مشارکت در حفاظت از محیط زیست و تقویت  احساس تعلق به محیط شهری است ، چرا که حضور هرچه بیشتر شهروندان در تصمیم‌گیری و اجرای فعالیت‌های شهری، تضمین‌کننده آینده‌ بهتر و نتیجه‌بخشی برنامه‌ها خواهد بود.

صالحی ادامه داد: یکی از اهداف این اقدام داوطلبانه شهروندی احترام گذاشتن به طبیعت و نهادینه شدن فرهنگ زندگی شهروندی است و امید می رود شاهد شکل‌گیری مشارکت مردمی در نگهداری و بهره‌برداری هرچه بهتر از این سرمایه طبیعی شهرمان باشیم.