به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد حسن رجبی با اعلام این خبر گفت: این ویژه برنامه با هدف ایجاد حال خوب بین سالمندان و خانواده هایشان، تکریم سالمندان و توجه به شان و منزلت ایشان و فرهنگسازی در این زمینه، حضور مجدد سالمندان در فضاهای شهری، تقویت نشاط سالمندان، افزایش امید به زندگی سالمندان و تقویت مشارکت اجتماعی سالمندان طی دور روز ۲۵ و ۲۶ تیر ماه در بوستان ولیعصر(عج) انجام می شود.

 او با اشاره به اینکه رقابت های نشاط سالمندی در شهر تهران برای سومین بار به اجرا در می آید افزود: در این مرحله ۴ تیم شش نفری  از تمامی محلات ۱۹ گانه با هم به رقابت می پردازند و ۲۰درصد از تیم های شرکت کننده به مرحله نیمه نهایی راه می یابند.

معاون اجتماعی و فرهنگی به بخش های این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: کوزه به سر، آب رسان، خانه رویایی، دایره و سنگ و تئاتر مشارکتی از جمله بخش های این دوره از رقابت سالمندی است که ۴۵۶ شهروند با هم به رقابت خواهند پرداخت.

رجبی اضافه کرد: دارا بودن حداقل سن ۶۰ و بالاتر بازیکنان اعضاء تیم، ترکیب جنسیتی و حضور یک نوه در تیم از جمله قوانین این لیگ بازی هاست.

برپایه این گزارش؛ دور سوم رقابت های نشاط سالمندی طی روز های ۲۵ و ۲۶ تیر ماه به میزیانی بوستان ولیعصر(عج) واقع در میدان خراسان انتهای خیابان طیب با حضور ۴۵۶ شهروند برپا می شود.