به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، مهدی صالحی، شهردار منطقه دو در مراسم گرامیداشت سالروز انقلاب نیکاراگوئه که  در بوستان پرواز برگزار شد گفت: با توجه به رویکرد مدیریت شهری تهران در تقویت تعاملات با شهرهای سایر کشورها برای تبادل  تجارب موفق  و دستاوردها در حوزه شهری بحث خواهر خواندگی مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در همین راستا چندی پیش نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و دستاوردهای مدیریت شهری برگزار شد.

وی  با اشاره به خواهر خواندگی ماناگوا با شهر تهران  افزود: حضور شهرهای خواهر خوانده در این نمایشگاه بیانگر استقبال سایر شهرها از این تعامل و ارتباطات در دیپلماسی شهری است و خوشبختانه این ظرفیت فرهنگی فرصتی را برای انتقال تجارب و دستاوردها را فراهم کرده بود.

شهردار منطقه دو با بیان اینکه روحیه ضد امپریالیستی  نقطه مشترک مردم کشور ایران و نیکاراگوئه است، گفت: امروز در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب ساندینستی نیکاراگوئه با برگزاری این مراسم، فرصتی فراهم شده است تا مردم ایران نیز با فرهنگ وارزش ها ی  مردم نیکاراگوئه آشنا شوند .

ایساک لنین براوو سفیر نیکاراگوئه در ایران، طی سخنانی در این مراسم خاطرنشان کرد: انقلاب مردمی ساندنیستی در 19 جولای 1979 به پیروزی رسید، انقلابی که خواهر انقلاب جمهوری اسلامی ایران است که در همان سال به لطف پروردگار و رستگاری ملت ایران به وقوع پیوست.

وی افزود: ایستادگی در مقابل مطامع ناحق آمریکا، نیکاراگوئه را به الگویی برای کشورهای آمریکای لاتین و حرکت های ضد استکباری کشورهای این منطقه تبدیل کرد و تعهد ما برای مبارزه با ظلم و امپریالیسم  همچنان غیرقابل تغییر است.

در ادامه این مراسم  عیسی کاملی ،مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه، ،سفرای روسیه ، ونزوئلا و کوبا درباره اهمیت لزوم حفظ انقلاب ساندنیستی و همبستگی بین کشورهای آلبا به سخنرانی پرداختند.