به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "محمدرضا پوریافر" در این باره گفت: متاسفانه در هفته اخیر شاهد سیل های متعدد در بیش از 17 استان کشور بوده ایم، و از آنجا که سازمان هواشناسی به شهرهای متعدد در این زمینه هشدار داده ، مدیریت شهری عملیات پیشگیرانه  خود را آغاز کرده است.

او ادامه داد: در این میان طبق برنامه های منظم و همیشگی جوی ها، کانال ها، مسیل ها و حوضچه های این منطقه به طور مداوم بررسی و لایروبی شد  که در این راستا بیش از 20 هزار متر طول از کانال ها و 3000 مترطول از مسیل های منطقه نظافت  و با استفاده از ادوات مکانیکی به میزان 25 خاور جمع آوری رسوبات شد.

پوریافر خاطرنشان کرد: همان طور که بارها متذکر شده ایم  زباله های رها شده در شهر از عوامل اصلی آبگرفتگی هاست که این مهم با همکاری و رعایت بیشتر شهروندان در حفظ نظافت شهر مرتفع خواهد شد که در این خصوص گشت ها و بازدیدهای مکرر از نقاط مستعد آبگرفتگی و حادثه خیر  به طور مداوم انجام می گیرد.

او با اشاره به جزییات این عملیات گفت: با توجه به این که منطقه 4 دارای بیشترین تقاطع و پل هاست، و برخی از نقاط فاقد شیب و کشش لازم جهت عبور آب هستند، با فعالیت های صورت گرفته  بخشی از مکان هایی که نیاز به عملیات های عمرانی داشته است، رسیدگی و مرمت و مابقی در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 4 در پایان درخصوص سیل آستان مقدس امام زاده داود (ع) گفت: متاسفانه در پی سیلی که در مرقد امامزاده داود (ع) رخ داد، جمعی از مدیران شهری این منطقه با اعزام 36 کارگر، 2 خودروی واترجت، یک دستگاه خاور، یک دستگاه بابکت، 3 خودروی نیسان، یک خودروی پیکاپ برای کمک رسانی؛ نظافت، رسوب برداری و پاکسازی گل و لای از معابر به صحن مطهر حضرت داود(ع) اعزام شدند.