به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه امروز یکشنبه نهم مردادماه ۱۴۰۱ این نمازخانه با حضور جمعی از مسافران، معاونین و مدیران شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه افتتاح شد گفت: نمازخانه این ایستگاه هم‌زمان با سالروز ورود کاروان اهل‌بیت علیهم‌السلام و یاران ایشان به سرزمین کربلا و ایام سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام افتتاح گردید. 
سید محمد نقیب افزود: به‌منظور رفاه حال مسافران در ساعات ملکوتی اذان و جهت اقامه فریضه الهی نماز هنگام زمان سفر در مترو این نمازخانه ساخته شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت. 
وی نمازخانه ایستگاه مترو میرزای شیرازی را نماد تلاش کارکنان خدوم متروی تهران عنوان و اضافه کرد: نمازخانه این ایستگاه در کمترین زمان و با حداقل بودجه ممکن و توسط همکاران پرتلاش معاونت امور فرهنگی و اجتماعی و نیروهای عملیاتی خط سه مترو به‌صورت جهادی ساخته شده است. 
نقیب گفت: در حال حاضر فضای نمازخانه با استفاده از طرح و خطوط اسلامی تزیین و آماده بهره‌برداری مسافران نمازگزار شده است. 
در حاشیه مراسم، اجرای مداحی و نوحه‌خوانی توسط مداحان نوجوان برگزار گردید و از عوامل اجرایی که در ساخت و آماده‌سازی نمازخانه مشارکت داشتن با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.