به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه14، محمد امین سالاری پور شهردار منطقه گفت: به منظور رفع خطرات ناشی از ابنیه ناایمن، ایمن‌سازی ساختمان های پر مخاطره منطقه در دستور کار قرار گرفت.

سالاری پور افزود: در این راستا  و برای مقابله با مخاطرات ناشی از ریزش ساختمان‌های مذکور ، تأمین ایمنی و حفظ سلامت جان شهروندان ،ضمن   شناسایی ساختمان پر مخاطره  و عملیاتی کردن برنامه ها طبق ضوابط با ساختمان‌های ناایمن نسبت به صدور اخطاریه‌ها برای ایمن سازی این اماکن، در منطقه اقدام شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 134 مورد ساختمان ناایمن شناسایی و اخطار قانونی برای این ساختمان‌ها صادر و به مالکین ابلاغ شده است، ادامه داد: ساختمان‌های عمومی و خدماتی مانند بیمارستان‌ها، مجتمع‌های مسکونیو تجاری  قدیمی به دلیل حضور عده زیادی از مراجعین و کارکنان در این دسته بندی با توجه به  مشکلات متعدد سازه ای و الزامات ایمن سازی با حساسیت بیشتری در دستورکار قرار گرفت.

شهردار منطقه با بیان اینکه  برای ایمن سازی ساختمان های ناایمن ، علاوه بر زمان بندی، تعیین اولویت و شاخص بندی ، هم افزایی و پیگیری  همه نهادهای متولی حائز اهمیت است، افزود: بر این اساس

  بیش از36جلسه کمیته ایمنی ساختمان ها  با حضور مدیران شهری و سازمان آتش نشانی برگزار و طی آن اقدامات انجام شده برای رفع نواقص و تأمین ایمنی این ساختمان ها مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار منطقه با تاکید بر اهمیت پیش گیری از اتفاقات ناگوارگفت: در ساختمان هایی که دارای ریسک بالایی هستند؛ پیشرفت کار مهم است و مواردی که مالک آن ها اشخاص حقوقی یا سازمان ها هستند؛ پیگیری قانونی انجام خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت  و لزوم آموزش برای آمادگی مواجهه با بحران های احتمالی ، از ارائه دوره های آموزشی  به صاحبان املاک پر مخاطره ، استمرار  برگزاری جلسات کمیته ایمنی با مالکین و نیز بازدیدهای مستمرو  اجرای دستورالعمل های ایمنی  با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان توسط شهرداری منطقه خبرداد.