به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه14، محمد امین سالاری پورگفت: ویژه برنامه های در نظرگرفته شده با هدف تکریم ، افزایش نشاط   و آموزش مهارت‌های فردی و اجتماعی ویژه اقشار دارای معلولیت و سالمندان برگزار می شود.

شهردار منطقه افزود: در این راستا از ابتدای تابستان تاکنون بیش از1200سالمند و افراد کم توان جسمی و حرکتی در قالب برنامه های دوشنبه های سالمندی و چهارشنبه های افراد دارای معلولیت  از ویژه برنامه های متنوع فرهنگی، ورزشی، تفریحی و سلامت محوررایگان بهره مند شده اند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای توانیابان و سالمندان درمنطقه گفت: در کنار برگزاری جشنواره های ادبی،فرهنگی و هنری  شرایطی مهیاشد تا علاقه مندان آثار هنری و فرهنگی خود را عرضه و به معرض دید عموم قراردهند. 

شهردار منطقه با تاکید بر اهمیت ایجاد بستر مناسب برای حضور معلولان در جامعه و استفاده از توانایی‌ها و تجربیات آنها افزود:برای این منظور علاوه بر تجهیز بعضی از سراهای محله برای بهره مندی توانیابان از دوره های آموزشی ،  اجرای مسابقات و فعالیت های ورزشی با هدف نشاط افزایی و ایجاد تعاملات اجتماعی در افراد دارای معلولیت اجرا شده و به صورت دوره ای مستمر خواهد بود.

سالاری پور در خصوص استقبال سالمندان منطقه از اجرای برنامه های تفریحی نیز گفت:   بازی های نشاط سالمندی با در برگرفتن طیف متنوعی از حرکات آسان، آشنا و فعالیت های نشاط بخش،  به منظور پیشگیری از بیماری‌های مختلف دوران سالمندی مثل آلزایمر، افسردگی و... برگزار شده  است.

وی همچنین از برپایی غرفه های سلامت محور در بوستان های منتخب چون آلاله، ابیانه و بسیج به برای معاینه پزشکی و ارائه آموزش های سلامت محور رایگان همچنین عضوگیری از افراد علاقه مند برای فعالیت در کانون های سالمندان و توایابان اشاره کردو یاداور شد: علاقه مندان  با مراجعه  به کانون های سلامت مستقر در محلات21گانه منطقه می توانند در طول سال از فعالیت های آموزشی، ورزشی و فرهنگی بهره مند شوند.