به گزارش اکونا پرس،

وحیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر اظهار داشت: پایانه مرز خسروی متفاوت تر از مرزهای دیگر بین ایران و عراق است و به دلیل حجم کمتر تردد زائران در سالیان گذشته امکانات کمتری فراهم بود که امسال بعد از دو سال از شرایط کرونایی و حضور میلیونی زائران در مراسم اربعین حسینی جمعیت به مراتب بیشتر حضور خواهند داشت که برنامه ریزی و زیرساخت های خدمات رسانی فراهم شده است.

وی افزود: از زمان برعهده گرفتن این مسئولیت تاکنون چهار مرحله مدیران اجرایی منطقه۲۲ از  مرز خسروی و قصر شیرین بازدید داشته اند و جلسه ای با وزیر محترم کشور، استاندار، فرماندار، شهردار، دهیار، فرمانده نیروی انتظامی و سایر مقامات در مرز خسروی و قصر شیرین داشته اند.

محمدی ادامه داد: در حال حاضر برآورد تجهیزات کارگری، تدارک غذا، آب و غیره برای هر دوره ۱۵۰نفر کارگر، گرفتن محل اسکان از شهرداری قصر شیرین در پایانه قصر شیرین، درخواست موکت و لوازم استراحت از قبیل کولر، پتو از طریق واحد تدارکات، هماهنگی لازم با واحد تدارکات و زیباسازی جهت نصب بنر، داربست و رنگ آمیزی، هماهنگی لازم با معاونت مالی جهت اجناس تدارکاتی از قبیل مواد شوینده، مواد غذایی، نوشیدنی، سیستم سرمایشی و موکت به مقدار کافی و هماهنگی لازم با نیروهای امنیتی شهر قصر شیرین صورت گرفته است.

شهردار منطقه ۲۲ تصریح کرد:  تهیه مخازن در موقعیت ۱۰۰کیلومتری ۲ محور کمربندی و راه کربلا قصر شیرین به مرز خسروی، نصب ۷دستگاه ماموت سرویس بهداشتی سیار هر کدام ۲۰چشمه جمعا۱۴۰چشمه که در حال حاضر دو دستگاه ماموت راه اندازی شده و چاه جذبی برای آب آن نیز در حال فراهم شدن است.

وی خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی لازم با معاونت های اجتماعی، منابع انسانی، بسیج و دیگر ادارات مربوطه، اعزام ۱۵۰نفر نیرو از نواحی و فضای سبز در هر مرحله، پست بندی مسیرهای فوق جهت نظافت و خدمت رسانی در امور رفت و روب خدمات شهری، هماهنگی لازم در خصوص اعزام ادوات تخصصی و غیر تخصصی از نواحی و اداره فضای سبز، هماهنگی و اعزام عوامل تاسیساتی و رنگ آمیزی و داربست و ... تا آخر هفته صورت خواهد گرفت.

محمدی گفت: یکی دیگر از اقدامات این است که کلیه پهنه تحویلی منطقه ۲۲ از نظر سمعی و بصری مورد بررسی قرار گیرد، بررسی محدوده تحویلی حدوداً ۱۰۰ کیلومتر رفت و برگشت واقع در خیابان اصلی قصرشیرین به نام راه کربلا و مسیر دوم کمربندی، تحویل محلی (پایانه اتوبوسرانی شهر قصر شیرین) جهت اسکان کارگران، هماهنگی لازم با مشاور کرمانشاه (جناب آقای سروش) فرماندار قصر شیرین و شهردار قصر شیرین هم به صورت مستمر صورت گرفته و در حال انجام می باشد.

مسئول ستاد اربعین حسینی در مرز خسروی عنوان کرد: اعزام خودروهای تخصصی و غیر تخصصی جهت اعزام به قصر شیرین (۴ دستگاه خاور – ۳ دستگاه فان- ۱ دستگاه جاروب بزرگراهی – ۲ دستگاه واترجت- ۳ دستگاه تانکر- ۱ دستگاه نیسان- ۳ دستگاه پیکاپ) صورت گرفت، همچنین هماهنگی لازم جهت اعزام نیرو با نواحی شش گانه و فضای سبز در ۳ مرحله، هر مرحله ۱۵۰ نفر به عمل آمده است، از سوی دیگر ۲ نفر از نیروهای مدیر منطقه جهت هماهنگی اولیه، عوامل مقنی جهت حفر چاه و نیروهای تأسیساتی در تاریخ ۲۶/۰۵/۱۴۰۱ به قصر شیرین به صورت ثابت اعزام شدند.