به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، محمدی که به همراه حبیب کاشانی عضو شورای اسلامی شهر تهران با شهروندان این منطقه غربی تهران ملاقات مردمی داشت، اظهار داشت: یکی از سرانه های هفت گانه که معضلاتی را برای شهروندان این منطقه به وجود آورده است، کمبود سرانه های آموزشی است، که این موضوع را با یک برنامه ریزی هدفمند دنبال کرده ایم و تاکنون به دست آوردهای مناسبی رسیده ایم.

وی افزود: در ابتدا همکاری و همیاری بسیار نزدیکی را با آموزش و پرورش منطقه برقرار کرده ایم، سپس تمامی انبوه سازانی که بالای 200 واحد مسکونی اقدام به ساخت کنند باید محیط آموزشی نیز فراهم کنند در غیر این صورت پایان کار آنها صادر نخواهد شد؛ همچنین 8 قطعه زمین نیز برای احداث مدرسه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

محمدی ادامه داد: به تازگی نیز بیش از 5 هزار متر مربع زمین در شهرک صدرا به آموزش و پرورش اهدا شده تا در این شهرک نیز اقدام به راه اندازی مدرسه صورت گیرد.

شهردار منطقه به موضوع فاضلاب شهری این منطقه نیز اشاره کرد؛ گفت: متاسفانه در حوزه تاسیسات فاضلاب شهری در این منطقه عقب افتادگی هایی وجود دارد؛ به طوری که در تمامی مناطق شهر تهران بیش از 90 درصد شبکه فاضلاب راه اندازی شده اما در این منطقه تنها 30 درصد انجام شده است که طی یک همکاری نزدیک با شرکت فاضلاب دو زمین در شمال بزرگراه شهید خرازی و محدوده خرگوش دره برای احداث فاضلاب شهری به شرکت فاضلاب اهدا شده تا این معضل زیست محیطی نیز برطرف شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه منطقه 22 از نعمت بالای سرانه فضای سبز نسبت به سایر مناطق شهر تهران برخوردار است با این وجود توسعه و نگهداشت دو هزار و 800 هکتار فضای سبز را به شکل ویژه در دستور کار داریم.

 این عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از دیدار مردمی از زحمات مدیریت شهری منطقه ۲۲ در زمینه خدمات رسانی به شهروندان تقدیر کرد.