به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، آئین نامگذاری یک معبر در منطقه ۱۳ به نام شهید والا مقام محمود رضا رحمانی با حضور محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از مدیران، کادر و پرسنل پادگان ۰۱ نزاجا، مسئولان سازمان حفظ و نشر آثار ارزش های دفاع مقدس، گروه ۴۰۲ نزاجا، خانواده معظم شهید در محدوده خیابان سی متری نیروی هوایی جنب بوستان سیمرغ برگزار شد. 

محمد هادی علی احمدی ، شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه به برکت نام شهدا، هویت معنوی به معابر و محله های شهر تهران بخشیده می شود گفت : همه ما موظف هستیم با اقدامات مختلف یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگهداریم. 

شهردار منطقه ۱۳، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از اولویت‌های شهرداری عنوان کرد و افزود : به منظور تکریم خانواده شهدا و با ارایه درخواست این خانواده های معزز نسبت به تشکیل پرونده و انجام مراحل جهت نامگذاری معابر توسط روابط عمومی اقدام خواهد شد.

همچنین رضا افشار، رییس روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ با اشاره به روند نامگذاری معابر اظهار داشت : نامگذاری معابر بنابر درخواست خانواده های معظم شهدا با هماهنگی و اخذ تاییدیه از بنیاد شهید و امور ایثارگران در کمیسیون نامگذاری منطقه بررسی و پس از ثبت در سامانه و ارجاع به کمیته نامگذاری مرکز ارتباطات، در کمیسیون نامگذاری شورای شهر بررسی و سپس به تصویب صحن علنی می رسد و در نهایت با دستور شهردار محترم تهران و ابلاغ مرکز ارتباطات وامور بین الملل، انجام می شود.

 او خاطر نشان کرد : از وظایف روابط عمومی، شناسایی و معرفی چهره‌های شاخص مناطق به شهروندان است که با نامگذاری معابر می‌توانیم در راستای هویت بخشی و ایجاد روحیه ایثار در محلات گام برداریم. 

شهید محمود رضا رحمانی یکی از نیروی خدوم نیروی زمینی ارتش بود که پس از جنگ تحمیلی نیز به مجاهدت و تلاش خود در میادین پر خطر مرزی ادامه داد و سرانجام در سال ۱۳۷۳ و حین خنثی نموندن مین های به جای مانده از جنگ در منطقه چم هندی شهرستان دهلران به درجه رفیع شهادت نائل شد و به همرزمان شهیدش پیوست. 

این آئین نامگذاری با برگزاری مراسم عزاداری اربعین و مداحی همراه بود و پس از پایان مراسم نیز، شهردارمنطقه ۱۳ با حضور در بوستان سیمرغ و غبار روبی مزار شهدای گمنام به این شهدای والا مقام ادای احترام کرد.