به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران، داود گودرزی در بازدید از فروشگاه شهروند و گفتگو با داود قربانیان مدیرعامل شرکت شهروند در جریان فعالیت‌ها و عملکرد این شرکت قرار گرفت.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با تاکید بر همدلی، خردجمعی و کار کارشناسی صادقانه در امر تحول شهر و شهرداری و خدمت به شهروندان تصریح کرد: الزامات کسب و کار مجموعه شهروند در رقابت با رقبا و فعالان صنعت خرده‌فروشی است و باید مسیر پیشرفت در این زمینه برای فروشگاه‌های شهروند هموار شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی شهرداری تهران در این مسیر به صورت قاطعانه از خدمت‌رسانی شرکت شهروند به شهروندان حمایت خواهد کرد، افزود: اگر قرار بر ایجاد تحول در شهر و شهرداری داشته باشیم باید تسهیل‌گری کنیم و با همدلی، خردجمعی، کار کارشناسی صادقانه و دلسوزی مسیر را هموار کرده و مانع‌زدایی کنیم.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران در ادامه با ضروری دانستن توسعه شرکت شهروند گفت: فروشگاه‌های شهروند رویکردی خدماتی محور دارد و غیر از مواردی که نیاز به مصوبات شورای شهر تهران  است، باید با تسهیل‌گری و مانع‌زدایی در برابر موانع موجود با  پیگیری‌های لازم توسعه همه‌جانبه در مسیر تحقق اهداف شهرداری تهران اجرایی شود. 

گودرزی با بیان اینکه مدیریت شهری به دنبال این است تا به شهروندان و پرسنل شهرداری از طریق فروشگاه‌های شهروند خدمت بیشتری ارائه دهد، اظهار کرد: ما در سازمان بازرسی به دنبال این رویکرد هستیم که موانع خدمت‌رسانی به شهروندان در ساختار شهرداری تهران برداشته شود وبا شناسایی گیرهای اداری و قانونی که مانع خدمت‌رسانی هستند، اگر به مصالح شهر و شهروندان است قانون‌زدایی کرده تا مدیران شهری درگیر آیین‌نامه‌های خودساخته که مانع می‌شوند تا کارهای بهتری در شهر انجام شود نباشند.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران افزود: یک زمانی در شهرداری هر کسی هر کاری که دوست داشت انجام می‌داد که الان مشخص شد در این پروژه‌ها شهرداری ضرر کرده و مثل کلاف سردرگمی در تاروپود مدیریت شهری تنیده شده است و ما هم نمی‌خواهیم به آن حالت برگردیم و مشکل دیگری را تحمیل کنیم به مدیریت شهری؛ اما از این سو هم نمی‌خواهیم به گونه‌ای دست به عصا باشیم که هیچ‌کاری هم انجام ندهیم و اتفاق خوبی برای شهر نیفتد، بنابراین باید به صورت کاملا شفاف و با طرح‌ها و ایده‌های مناسب و با نگاهی هوشمندانه به دنبال خدمت کردن به مردم باشیم.

گودرزی با تاکید مجدد بر این نکته که به اندازه کافی سرشهر، شهرداری و شهروندان کلاه رفته است، افزود: دیگر در دوره ما نباید این اجازه را بدهیم که چنین اتفاقی بیفتد و پیمانکاری نیاید و با زدوبند سر شهر و شهروندان کلاه بگذارد. 

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بیان اینکه سازمان بازرسی در کنار مدیران شهری قرار دارد نه در مقابل آنان، اظهار کرد: در این یکسالی که از عمر مدیریت جدید شهری می‌گذرد فهمیدیم علیرغم همه سختی‌هایی که اداره شهرداری با آنها مواجه شدیم اگر مدیران شهری همدلانه و دلسوزانه در کنار هم باشند می‌توانیم آن هدفی که به دنبالش هستیم و همان خدمت به مردم است را پیاده کنیم.

وی در پایان ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده در مجموعه شهروند گفت: در حال حاضر در مجموعه شهرداری تهران تلاش مضاعفی در حال انجام است و اقدامات خوبی هم در شرکت شهروند درشرف وقوع خواهد بود.