به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ میرمحمد مطهری موید معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: سیزدهم آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران است. تبعیدحضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، شهادت دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸. سه رویداد متفاوت که هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند.

مطهری موید با اشاره به برنامه های اجرایی از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ بیان کرد: برنامه های اجرایی به مناسبت روز دانش آموز با هدف بازشناسی حافظه تاریخی و ابعاد مختلف حماسه در سالروز ۱۳ آبان به ویژه برای مخاطبان نسل سوم وچهارم انقلاب اسلامی، زمینه سازی و سازماندهی حضور عظیم ملت بیدار و استکبارستیز در مراسم محوری تهران، تبیین و تشریح دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) و مقام  معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص نقش و اهمیت رویداد مهم ۱۳ آبان در استحکام و اقتدار بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آگاهی بخشی درخصوص اقدامات و جنایات آمریکا در منطقه و جهان به ویژه بحران آفرینی در کشورهای مسلمان اجرا شده است. 

این مقام مسئول از اجرای برنامه های این معاونت با عناوین عضوگیری در کانون جوانان، برگزاری کارگاه های آموزشی با عناوین مهارت های زندگی، دیدار و تقدیر از فرزندان شهید مدافع حرم، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت سلامت روان و ارتقای رشد علمی دانش آموزان، برگزاری جشن روز دانش آموز در مدارس، اکران فیلم سینمایی، برگزاری مسابقات ورزشی نظیر والیبال در مدارس، برپایی جشنواره غذا ویزه دانش آموزان در مدارس، تقدیر از نوجوانان برتر در مدارس و اجرای سرودهای گروهی خبر داد.

وی در پایان با تاکید بر رویکردهای فرهنگی رویداد ۱۳ آبان که همانا نمایش اقتدار  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر دستاوردهای جوانان و نوجوانان نخبه، تبیین استکبار ستیزی به عنوان اهداف و آرمان های گفتمان انقلاب اسلامی و احساس مسئولیت جوانان و جلب مشارکت حداکثری دانش آموزان و دانشجویان در برگزاری مراسم یوم ا... ۱۳ آبان عنوان شده بود از اهمیت و توجه به نسل جدید خبر داد.