به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 ،اکرم رجای، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه  در این‌ باره گفت: به مناسبت هفته کتاب  ،برنامه‌های مختلفی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه پیش بینی شده است  که یکی از آنها افتتاح کتابخانه تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان است.

وی  افزود: این کتابخانه در سرای محله شهرآرا با وسعت ۷۰‌مترمربع با امکانات متعدد، وسایل مختلف و فضایی با رنگ‌های شاد آماده و پذیرای کودکان است .

رچای با اشاره  به ظرفیت بیش از ۱۰۰ جلد کتاب در کتابخانه شهرآرا گفت:با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته علاوه بر امکان فضای مطالعه، ظرفیت اجرای برنامه‌های قصه‌گویی ، شاهنامه‌خوانی ، نمایش کودکان و نوجوانان در این کتابخانه فراهم شده است.

وی پویش اهدای کتاب را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ترویج فرهنگ اهدای کتاب،اهدای دانایی و غنی سازی کتابخانه های محلات ، پویش نذر و اهدای  کتاب  اجرا می شود و شهروندان می توانند با اهدای  کتاب، در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش موثر ایفا کنند.

رجای به  برگزاری مسابقات کتابخوانی اشاره کرد و گفت: این مسابقات برگرفته از کتاب های ترگل  و رهبر نوجوان  در چند بخش ،تصویرسازی داستان کوتاه ،نقد کتاب ، خلاصه کوتاه از داستان کتاب و.... پیش بینی شده است .